top of page

Узяти участь у радіодиктанті міг кожен у будь-якому куточку світу. Наша школа також долучилася до цього проекту. Учні, учителі, члени адміністрації, батьки, молодший обслуговуючий персонал (загальна кількість учасників – 66) узяли участь у цьому масштабному національному флешмобі.

Текст диктанту «Крила України» склав і диктував зі студії Українського радіо Олександр Авраменко – викладач, автор підручників  з української мови та літератури.

Безумовно, такі акції потрібні, адже вони дають можливість  нам зрозуміти, що мова – це не лише засіб комунікації, але й нарівні з Державними Гербом, Прапором і Гімном України є символом нашої нації.

***

Текст «Крила України»

  Що спадає на думку, коли чуємо слово «мрія»? Щось піднесене: небо, крила, політ… Недарма саме «Мрією» назвали найбільший у світі літак, сконструйований, до речі, у Києві. Щоб злетів цей велетенський і, на перший погляд, непідйомний залізний птах у синю височінь, свій досвід і талант у нього вклали люди різних національностей. Власне, сила наша в тому, що нас багато і ми різні. А здійснених разом, здавалося б, нездійсненних мрій нам не бракує.

  Скажімо, Сергій Параджанов, вірменин за походженням, захопив увесь світ фільмом «Тіні забутих предків», зібравши десятки нагород на численних міжнародних кінофестивалях. Народжена в російському Смоленську Тетяна Яблонська полонила наші душі українськими мотивами, від споглядання яких неначебто очищаєшся й стаєш добрішим. А як не згадати нащадка давнього грузинського роду Iвана Кавалерідзе, якого знають у світі як талановитого українського скульптора, що перетворював мармур на живі фігури?

   Упродовж сторіч земля від Сяну й до самого Дону кожного обдаровує творчими крилами. Головне – усім нам робити свою справу з любов’ю, відчувати політ, і тоді обов’язково мрія здійсниться!

164 слова

bottom of page